Bitlocker umožňuje zašifrovat celý disk a chrání jej před neoprávněným přístupem/změnou systému nebo firmwaru. Pro svůj šifrovaný disk můžete nastavit heslo, které v podstatě funguje jako strážce brány pro přístup k němu. V tomto článku vás naučíme, jak na to změnit heslo Bitlocker ve Windows 10 třemi snadnými a přímočarými metodami.

change bitlocker password

Pro změnu hesla Bitlocker mohou existovat různé důvody. Pro zapomnětlivého člověka může vypadat zapamatování si hesel ke všemu docela obtížné. Kromě toho můžete z bezpečnostních důvodů také změnit heslo. Ať už je důvod jakýkoli, změna hesla Bitlocker není obtížný úkol. Takže bez dalších řečí začneme.

Způsob 1: Změňte heslo Bitlocker v Ovládacích panelech

Ovládací panel je vaše základní sada nástrojů k vyřešení jakékoli záležitosti v systému Microsoft Windows. Poskytuje přístup ke všemu, co je nainstalováno, pracuje nebo provádí procesy ve vašem počítačovém systému. Pokud se potýkáte s jakýmkoli problémem v systému Microsoft Windows, ovládací panel by měl být prvním místem, kde jej vyřešíte. Podobně, pokud chcete změnit heslo svého Bitlockeru, můžete to snadno udělat tak, že přejdete do ovládacího panelu. Chcete-li to provést, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

1 . Otevřete nabídku Start z levého dolního rohu obrazovky počítače. Do vyhledávacího pole zadejte Ovládací panely. Kliknutím na horní výsledek otevřete ovládací panel.

2 . Poté se v okně Ovládací panely zobrazí seznam možností. Vyberte Systém a zabezpečení. Zde vyhledejte Bitlocker Drive Encryption. Pokud ji nikde nevidíte, přepněte možnost Zobrazit podle na Velké. To vám pomůže jej lépe najít.

change bitlocker password in control panel

3 . Pokud jej stále nemůžete zobrazit, můžete také vyhledat Bitlocker na vyhledávacím panelu nabídky Start a otevřít jej odtud.

4 . Nyní klikněte na šifrovanou jednotku Bitlocker, pro kterou chcete změnit heslo. Bude se rozšiřovat.

5 . Nyní vyberte ze seznamu možností Změnit heslo.

change bitlocker password 1

6 . Zobrazí se okno Změnit heslo. Nejprve budete muset zadat své staré heslo. Poté zadejte své nové heslo. Pro potvrzení to budete muset zadat dvakrát.

7 . Nyní klikněte na Změnit heslo.

8 . Zobrazí se zpráva: Heslo bylo úspěšně změněno.

9 . Upozorňujeme, že také poskytuje možnost Zálohovat klíč pro obnovení. To vám umožní zálohovat heslo pro obnovení Bitlocker pro případ, že jej v budoucnu zapomenete.

Pro netechnického člověka se skok do ovládacího panelu může zdát jako docela složitý úkol. Pokud jste jedním z nich, můžete použít naši další metodu na seznamu, která mění vaše heslo Bitlocker pomocí Průzkumníka souborů.

Způsob 2: Změňte heslo Bitlocker z Průzkumníka souborů

Microsoft Windows přichází s docela slušným a uživatelsky přívětivým rozhraním. Neexistuje žádné jediné nebo tvrdé pravidlo, jak úkol splnit. Pokud se vám nelíbí přihlašování do ovládacího panelu nebo možnosti nastavení, můžete jednoduše změnit heslo Bitlockeru z Průzkumníka souborů. Chcete-li to provést, postupujte takto:

1 . Otevřete okno Průzkumníka souborů. Rychlý trik, můžete to udělat také stisknutím klávesy Windows + E. Odtud vyberte Tento počítač.

2 . Vyberte šifrovanou jednotku Bitlocker a kliknutím pravým tlačítkem na ni otevřete rozevírací nabídku. Z toho vyberte Změnit heslo Bitlocker.

change bitlocker password 2

3 . V některých případech může být váš disk uzamčen. V tomto případě se zobrazí podobná rozbalovací nabídka, jak je uvedeno níže:

4 . Odtud budete muset vybrat možnost Odemknout svůj disk, abyste viděli možnost Změnit heslo Bitlocker.

5 . Bitlocker vám zobrazí okno pro změnu hesla. Nejprve zadejte své staré heslo. Poté zadejte své nové heslo. Pro potvrzení to budete muset zadat dvakrát.

enter new password to change it

6 . Poté klikněte na Změnit heslo.

7 . Poté se zobrazí zpráva Heslo bylo úspěšně změněno.

Tady to máš. Úspěšně jste bez problémů změnili heslo Bitlocker. Pokud to však z nějakého důvodu nemůžete, můžete zkusit další metodu a určitě vám bude fungovat.

Způsob 3: Změňte heslo Bitlocker pomocí CMD

Příkazový řádek nebo cmd.exe je interpretace příkazového řádku v systému Microsoft Windows. Umožňuje uživateli zadávat a provádět příkazy, jako jsou administrativní funkce nebo odstraňování problémů. Ve vzácných případech někteří uživatelé nemohou změnit své heslo Bitlocker pomocí předchozích metod. To se může stát, pokud jste zapomněli své staré heslo nebo je Bitlocker nepřijímá. Pokud k tomu dojde, můžete ke změně/resetování hesla Bitlocker použít příkazový řádek. Chcete-li to provést, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

1 . Otevřete nabídku Start z levého dolního rohu obrazovky počítače.

2 . Vyhledejte CMD z vyhledávacího pole.

3 . Ve výsledcích vyhledávání klikněte pravým tlačítkem na Příkazový řádek a vyberte Spustit jako správce. Můžete také vybrat Spustit jako správce z pravého panelu.

change bitlocker passwordin cmd

4 . Nyní zadejte následující příkaz, "manage-bde -changepassword driveletter:" V tomto příkazu změňte slovo driveletter za písmeno vašeho šifrovaného disku Bitlocker, např. D nebo E.

Poté stiskněte Enter.

5 . Poté vás příkazový řádek požádá o zadání nového hesla. Při psaní si můžete všimnout, že se kurzor nepohybuje. Pro některé lidi je snadné se zmást kvůli nedostatku vizuálního potvrzení. Pro potvrzení budete muset znovu zadat heslo dvakrát.

6 . Jakmile bude heslo úspěšně změněno, zobrazí se zpráva o úspěchu. Poté můžete zavřít příkazový řádek. Nyní můžete úspěšně zamknout nebo odemknout jednotku Bitlocker pomocí nového hesla.

souhrn

Nyní, když jste se dostali na konec tohoto článku, budeme předpokládat, že jste byli úspěšně schopni změnit/resetovat své heslo Bitlocker. Bitlocker je vestavěný nástroj pro šifrování disku v systému Microsoft Windows, který vám umožňuje chránit váš disk před neoprávněným přístupem. Můžete také nastavit heslo, které vám pomůže omezit přístup k vašemu šifrovanému disku. Pokud jej však chcete změnit, tento článek poskytuje snadné způsoby, jak můžete změnit/resetovat heslo Bitlocker ve Windows 10. Za tímto účelem si můžete buď zvolit změnu hesla prostřednictvím Ovládacích panelů, Průzkumníka souborů nebo CMD. Během toho můžete být vyzváni k zadání hesla systému Windows. V případě, že zapomenete, můžete použít PassFab 4WinKey abyste jej mohli snadno obnovit bez jakéhokoli poškození. A tím se s vámi loučím a hodně štěstí!