BitLocker poskytuje extra zabezpečení vašich dat a souborů na disku proti malwaru a firmwaru. Můžete se však rozhodnout jej kdykoli zakázat. V tomto článku budeme diskutovat o jednoduchých a přímočarých metodách, jak na to zakázat Bitlocker ve Windows 10. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Část 1: Co se stane, když zakážu Bitlocker?

V ideálním případě není vhodné deaktivovat váš Bitlocker v žádné situaci. Bitlocker Drive Encryption zašifruje váš disk a uloží jej proti neoprávněnému přístupu nebo bezpečnostním hrozbám. Pro maximální zabezpečení je nejlepší mít svůj Bitlocker neustále zapnutý. Člověk se však může dostat do situace, kdy jediným řešením je deaktivovat šifrování disku. Když jej zakážete, váš systém odstraní všechna nezbytná ochranná opatření, která byla na vašem počítači spuštěna. To znamená, že vaše data lze snadno dešifrovat a získat k nim přístup neoprávněným návštěvníkům. To oslabí celkovou bezpečnost vašeho počítačového systému. Nyní, pokud čelíte situaci, kdy zoufale chcete deaktivovat Bitlocker ve Windows 10, pak je tento článek pro vás. Zahrnuli jsme kompletní seznam metod, které můžete zkusit deaktivovat Bitlocker ve vašem systému Microsoft Windows.

Část 2: Jak zakázat Windows Bitlocker?

Jak zakážu BitLocker ve Windows 10? Proces je docela přímočarý a snadno pochopitelný. Abyste to získali, nepotřebujete odbornou úroveň technického mumbo-jumbo. Každá metoda funguje pro různé situace, takže pokud vám nevyhovuje jedna, možná druhá. Jednoduše tedy vyzkoušejte všechny metody v daném pořadí, dokud nenajdete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Metoda 1: Vypněte Bitlocker Windows 10 v Ovládacích panelech

Ovládací panel je centrem činností, které probíhají ve vašem počítačovém systému. Chcete-li vypnout Bitlocker v Ovládacích panelech, musíte provést následující kroky:

1 . Prvním krokem je přejít na Ovládací panely a vybrat Systém a zabezpečení.

disable bitlocker in control panel 1

2 . Nyní vyberte BitLocker Drive Encryption a vyberte Spravovat BitLocker. Po otevření nového rozhraní klepněte na Vypnout BitLocker. To deaktivuje váš Bitlocker.

disable bitlocker in control panel 2

Metoda 2: Zakažte Bitlocker Windows 10 v PowerShell

BitLocker můžete ve Windows 10 deaktivovat také pomocí PowerShell. Někteří uživatelé upřednostňují použití nástrojů příkazového řádku, takže pokud jste jedním z nich, bude pro vás tato metoda fungovat nejlépe. Chcete-li to provést, musíte:

1 . Stiskněte Windows a vyhledejte PowerShell. V seznamu uvidíte prostředí Windows PowerShell. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Spustit jako správce.

2 . Před vámi se objeví modré pole, což znamená, že PowerShell je otevřen. Typ Zakázat-BitLocker -MountPoint X: (nahraďte písmeno X písmenem, které váš pevný disk představuje) a kliknutím na Enter spusťte program.

turn off bitlocker in powershell

Metoda 3: Zakažte Bitlocker Windows 10 v CMD

Jednou z nejjednodušších metod deaktivace nástroje Windows BitLocker je příkazový řádek. Následuj tyto kroky:

1 . Nejprve stisknutím kláves Windows + X otevřete nabídku Start. Nyní vyberte Příkazový řádek a spusťte jej jako správce. Zadejte následující příkaz manage-bde -unlock F: -RecoveryPassword VÁŠ-BitLocker-RECOVERY-KEY .

2 . Nyní zadejte příkaz manage-bde-off X: (písmeno X nahraďte písmenem, které váš pevný disk představuje) a stiskněte Enter.

disable bitlocker in cmd

3 . Automaticky deaktivuje váš Bitlocker.

Metoda 4: Vypněte Bitlocker prostřednictvím Bitlocker Service

Pokud pro vás žádná z výše uvedených metod nepomohla, můžete zkusit deaktivovat Windows Bitlocker prostřednictvím služby Bitlocker. Chcete-li to provést, stačí:

1 . Stisknutím kláves Windows + R otevřete příkaz spustit. Nyní zadejte services.msc. Stiskněte Enter.

manage accounts

2 . Před vámi se objeví servisní okno. Nyní dvakrát klikněte na možnost, která říká BitLocker Drive Encryption Service.

3 . Nyní musíte nastavit typ spouštění. Nastavte jej na Zakázat. Nyní klikněte na Použít.

disable bitlocker in services

4 . Nyní, když je služba BitLocker zakázána, bude BitLocker úspěšně vypnut.

Metoda 5: Zakažte Bitlocker v aplikaci Nastavení

Pomocí aplikace nastavení můžete také zakázat Bitlocker ve Windows 10. Toto je pravděpodobně nejjednodušší metoda ze všech. Chcete-li to provést, postupujte takto:

1 . Otevřete aplikaci Nastavení.

2 . Nyní klikněte na funkci Systém.

3 . Vyberte O aplikaci a vyhledejte položku Šifrování zařízení. Pokud je váš Bitlocker spuštěn, zobrazí se jako otevřený. Klepnutím na Vypnout jej deaktivujete.

disable bitlocker in settings

souhrn

Bitlocker je vestavěná bezpečnostní funkce v systému Microsoft Windows, která šifruje vaše disky a chrání je před jakoukoli formou neoprávněného přístupu. Pokud tuto funkci zakážete, vystavíte svůj disk neoprávněnému přístupu a bezpečnostním hrozbám. Pokud však přesto chcete Bitlocker zakázat, tento článek vám poskytne úplné informace o tom, jak to udělat. Funkci Bitlocker můžete zakázat prostřednictvím ovládacího panelu, Powershell, příkazového řádku, služby Bitlocker nebo jednoduše pomocí aplikace nastavení. Chcete-li zakázat Bitlocker ve Windows 10, můžete zkusit kteroukoli z těchto metod. Během procesu vás počítač může požádat o heslo pro přihlášení do Windows pro ověření zabezpečení. V případě, že jste jej zapomněli, můžete jej snadno obnovit PassFab 4WinKey okamžitě. Zdravím vás a hodně štěstí!