MDM (Mobile Device Management) a EMM (Enterprise Mobile Management) jsou techniky používané lidmi používajícími iDevices k jejich bezpečnému ovládání z velké dálky. To vám umožňuje ovládat změny, které se dějí ve vašich zařízeních, i když jste daleko od zařízení. Je to užitečné v podnikových zařízeních a školách atd. MDM zahrnuje administrátory, jejichž prostřednictvím mohou uživatelé registrovat svá zařízení, zatímco EMM je na podnikové úrovni.

Část 1: Co je MDM

MDM je definován jako „Správa mobilních zařízení“ Jak název napovídá, jedná se o proces správy, který se používá ke správě mobilních zařízení. Jedná se o mobilní zařízení používaná v různých organizacích pro stejné funkce, které jsou vykonávány pomocí počítačů. Používají se ke shromažďování, ukládání a analýze dat. MDM zahrnuje ovládání aplikací na zaregistrovaných mobilních zařízeních a také hledání polohy libovolného mobilního zařízení spolu se správou dalších funkcí mobilu. Zahrnuje vypořádání se s celým mobilním telefonem po celou dobu jeho životnosti ve sdružení. Zahrnuje autorizační bezpečnostní přístupy k gadgetům, schopnost vzdáleného ovládání gadgetů, sledování souvislé oblasti gadgetů a čištění informací a gadgetů v případě ztráty nebo odebrání. Asociace nastavují MDM, který spravuje zařízení.

Část 2: Co je EMM

EMM je definováno jako „Enterprise Mobile Management“, je také stejné jako MDM, ale hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že můžeme říci, že MDM je součástí EMM. To znamená, že EMM je sada zařízení, která umožňuje zaregistrovaným zařízením uchovávat citlivá data v bezpečí. Zapojuje do toho MDM. EMM je výkonný soubor vylepšení a cyklů určených k posílení podnikové informační bezpečnosti a zefektivnění správy podnikových a skutečně vlastněných (Bring Your Own Device) gadgetů. Programování nebo ujednání EMM umožňují správcům IT povolit nezbytné bezpečnostní úsilí k zabezpečení citlivých obchodních informací v mobilních telefonech. Další výhodou všestrannosti vedení velkých podniků (EMM) je, že zlepšuje reprezentativní efektivitu tím, že umožňuje správcům IT vzdáleně navrhovat aplikace a bezpečně udělovat přístup k informacím, které jejich pracovníci potřebují.

Část 3: EMM VS MDM, jaký je rozdíl?

Mnoho organizací, které tam pracují, si myslí, že MDM/EMM jsou stejné termíny. No, nejsou stejní. Je tu rozdíl. Rozdíl je v tom, že MDM je omezeno na mobilní správu. Nezahrnuje Mobile App Management, Mobile Content Management, App Wrapping, Containerization a další funkce, zatímco EMM je úplný balíček poskytující všechny tyto služby. EMM MDM nejsou stejné a rozdíl je v tom, že EMM pokrývá všechny aspekty mobilních zařízení, které MDM nepokrývá. V MDM vs EMM má EMM nejen přístup k pracovním e-mailům, ale také přístup k aplikacím a informacím na osobních zařízeních.

V MDM EMM bylo MDM více než chutné – a stále je – pro organizace požadující, aby pracovníci zůstávali u diskrétních jednotlivců a gadgetů, vzestup BYOD od manažerů očekával, že objeví méně rušivé techniky pro řízení obchodních informací.

EMM vzešlo z této potřeby proměnit se v pokročilou normu zahrnující všestrannost desky. Spíše než výlučné ovládání gadgetů umožňuje EMM kancelářím IT dohlížet v podstatě na jakoukoli kombinaci zařízení, aplikací, vnitřních webových aktiv a informací.

Tam, kde je MDM zařízení, je přesnější popsat snahu o přenositelnost vedení jako sadu produktů, protože běžně zahrnuje začleněný sortiment segmentů pro gadget, aplikaci, látku a ověření desky. Nyní bychom se tedy měli podívat na různé kapacity a přednosti, které objevíte v sadě EMM, ale které v MDM chybí.

Přečtěte si také: Co je vzdálená správa iPhone/iPad a jak ji odstranit

Extra tip: Jak obejít MDM

Někdy možná budete muset obejít MDM . Důvodů může být mnoho, ale nejčastějším důvodem může být, že jste nejprve pracovali pro organizaci, která ke správě svých iDeices používala MDM. Nyní pro ně již nepracujete, ale chcete i nadále používat své iDevice. K tomu budete muset MDM obejít.

MDM můžete obejít pomocí jiného softwaru. Zde budeme diskutovat o nejlepším softwaru. The PassFab iPhone Unlocker . Není pochyb o tom, že jde o jeden z nejlepších softwarů na trhu. Je to jednoduché a velmi bezpečný způsob, jak obejít nejen MDM, ale také zapomenuté heslo zamykací obrazovky a dokonce i vaše Apple ID. Je k dispozici na webu PassFab, odkud si jej můžete stáhnout a použít k obejití správy mobilních zařízení.

Passfab iPhone unlocker je nejlepší software. Lze jej použít pro Apple ID, heslo Lockscreen a také MDM. Důrazně doporučujeme používat toto. Podrobný postup jeho použití k obejití MDM je:

 • Stáhněte si PassFab iPhone Unlocker z oficiálních stránek a spusťte PassFab iPhone Unlocker. Software se spustí a uvidíte tři možnosti. Tyto možnosti budou Odemknout heslo obrazovky zámku, Odemknout Apple ID a Obejít MDM. Protože nás zajímá vynechání MDM, vyberte „Vynechat MDM“.

  select bypass mdm
 • Po výběru této možnosti se objeví nové okno. Když připojíte své zařízení, uvidíte tlačítko „Start to Bypass“. Kliknutím na něj spustíte proces. Počkejte nějakou dobu.

  click start to bypass
 • Úspěšně jste ve svém zařízení obešli MDM. Dokončete kliknutím na tlačítko Hotovo.

  bypassed mdm successfully

souhrn

MDM, EMM jsou dvě techniky správy používané pro iDevices k zabezpečení dat a také k ovládání aplikací a uživatelského rozhraní těchto zařízení. Hlavním rozdílem mezi EMM MDM je to, že MDM je omezeno na mobilní telefony, zatímco EMM pokrývá další aspekty zařízení, stejně jako je popsáno v článku. Možná budete muset z nějakých důvodů obejít MDM. PassFab je nejlepší a doporučený způsob a byl diskutován spolu s podrobnými kroky, jak jej použít k obejití MDM na vašem iDevice.

passfab iphone unlocker box
 • Odemkněte 4místný/6místný přístupový kód obrazovky
 • Odemkněte Touch ID a Face ID
 • Odemkněte Apple ID/iCloud bez hesla
 • Obejít MDM bez uživatelského jména a hesla
 • Podpora iPhone/iPad a nejnovější verze iOS 15