Správci hesel ukládají vaše přihlašovací údaje pro všechny webové stránky, které používáte, a pomáhají vám se k nim automaticky přihlásit. Zašifrují vaši databázi hesel pomocí hlavního hesla – hlavní heslo je jediné, které si musíte zapamatovat. Jakmile importujete soubor CSV do libovolného správce hesel, pomůže vám automaticky se přihlásit k vašemu účtu. Jakmile se přihlásíte do správce hesel a navštívíte některou ze stránek s ověřením přihlášení, správce hesel automaticky vyplní vaše přihlašovací údaje a vy stačí stisknout tlačítko přihlášení. To udržuje vaše heslo uložené a pomáhá vám uložit heslo při posezení s přáteli.

Nyní existují různí správci softwaru, kteří vám pomohou uložit hesla, ale vyvstává otázka, jak je používat? Jak do nich importovat soubor CSV? Použili jsme některé správce hesel a podělíme se o informace, jak importovat CSV na 1Password, LastPass, Dashlane, Keeper a Chrome s tebou.

Část 1. Jak importovat soubor CSV do 1Password

1Password je jedním ze správců hesel, který vám pomůže bezpečně ukládat vaše kreditní karty, účtenky a další a přistupovat k nim na jakémkoli zařízení. Také uchovává vaše data v bezpečí díky silnému šifrování AES-256, které neustále chrání vaše citlivé informace. Import csv to 1Password je velmi jednoduchý. Nejprve však musíte vytvořit csv soubor kompatibilní s 1Password. Standardní postup pro vytvoření csv souboru kompatibilního s 1Password je

Přihlásit se
název, webové stránky, uživatelské jméno, heslo, poznámky, vlastní pole 1, vlastní pole 2, vlastní pole …

Kreditní karta
titul, číslo karty, datum vypršení platnosti (MM/RRRR), jméno držitele karty, PIN, název banky, CVV, poznámky

Jakmile vytvoříte soubor csv kompatibilní s 1Password, postupujte podle pokynů pro jeho import do 1Password.

Krok 1. Otevřete 1Password a přihlaste se ke svému účtu.

1password login

Krok 2. Klikněte na název svého účtu vpravo nahoře a vyberte možnost „Importovat“.

1password import file

Krok 3. Nyní se zeptá na formát souboru, vyberte "Jiné", poslední možnost.

1password other option

Krok 4. Nyní přetáhněte soubor csv do požadovaného pole a import bude dokončen.

1password dropcsv

Část 2. Jak importovat soubor CSV do Chromu

Google Chrome, váš prohlížeč vám může sloužit také jako správce hesel. Stačí zapnout a vypnout některá nastavení, pak nebudete na svém počítači potřebovat další software pro správu hesel. Postupujte podle níže uvedených kroků a udělejte ze svého chromu také správce hesel a import csv do chrome .

Krok 1. Otevřete chrome a do vyhledávacího pole zadejte „chrome://flags/#PasswordImport“.

chrome searchbar

Krok 2. Uvidíte "Import hesla". Změňte jeho „Výchozí“ nastavení na „Povoleno“ a restartujte prohlížeč.

chrome import enabled

Krok 3. Nyní do vyhledávacího pole zadejte „chrome://settings/passwords“ a stiskněte Enter.

chrome export searchbar

Krok 4. Zde uvidíte další možnost "Importovat". Vyberte tuto možnost a nahrajte soubor csv do Chromu.

chrome import csv

Po úspěšném importu Chrome aktualizuje všechny přihlašovací údaje z csv do prohlížeče. Upozorňujeme, že stávající záznam o prohlížeči Chrome bude aktualizován tímto novým souborem.

Část 3. Jak importovat soubor CSV do Dashlane

Dashlane je další široce používaný správce hesel. Dashlane vám pomáhá ve vašem každodenním životě řízením a ochranou všeho, na čem záleží. Dashlane poskytuje nejen možnost importu z jiného formátu správce hesel, ale také umožňuje jeho uživateli import CSV do Dashlane . Váš soubor CSV by však měl být kompatibilní s Dashlane. Aby byl csv Dashlane kompatibilní, měl by obsahovat následující nadpisy:

  • Webová stránka* nebo URL
  • název
  • Přihlásit se*
  • Přihlášení2
  • Heslo*
  • Kategorie
  • Poznámka
dashlane file format

Krok 1. Jakmile vytvoříte soubor csv kompatibilní s Dashlane, jste připraveni importovat soubor do dashlane. Stačí si stáhnout Dashlane a postupovat podle níže uvedeného postupu.

Krok 2. Otevřete svůj Dashlane a přihlaste se ke svému účtu.

Krok 3. Nyní v levém horním rohu klikněte na Soubor a poté přejděte na Importovat heslo> Vlastní CSV. Uvidíte také mnoho dalších možností.

dashlane import file

Krok 4. Nyní vyberte svůj soubor a bude přidán do vašeho účtu Dashlane.

Po úspěšném importu souboru získáte přihlašovací údaje pro automatické vyplňování. Pokud však Dashlane nenajde žádná data ve vašem souboru CSV, otevřete soubor v programu Notepad++ a přejděte na Upravit → Konverze EOL → Formát Windows a uložte svůj soubor.

Část 4. Jak importovat soubor CSV do LastPass

Stejně jako ostatní správci hesel vám LastPass také pomůže zapamatovat si vaše hesla. Jakmile uložíte své heslo do LastPass, bude okamžitě dostupné pro všechna vaše zařízení. LastPass je jedním z nejlepších a široce používaných správce hesel po celém světě. Stejně jako ostatní správci hesel vám to také LastPass umožňuje import csv do Lastpass . Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní vám umožní okamžitě importovat csv. Zde je několik kroků, které je třeba mít na paměti při importu souboru.

Krok 1. Otevřete Lastpass a přihlaste se ke svému účtu Lastpass.

lastpass login

Krok 2. Jakmile jste přihlášeni, znovu klepněte na logo Lastpass a klikněte na „Další možnosti“.

lastpass moreoptions

Krok 3. Nyní najděte "Advance" a klikněte na něj.

lastpass advance option

Krok 4. Nyní uvidíte možnost „Importovat“, vyberte ji.

lastpass import option

Krok 5. Nyní vyberte možnost „Jiné“ a nahrajte svůj soubor.

lastpass other option

Po importu budete upozorněni.

lastpass successful

Část 5. Jak importovat soubor CSV do aplikace Keeper

V neposlední řadě, jak název popisuje, že Keeper hraje roli strážce brány a chrání vaše důležité informace, aby se nedostaly do nesprávných rukou. Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje importovat různé kompatibilní soubory. Kromě toho umožňuje také import CSV chovateli. K zabezpečení vašeho CSV stačí provést několik kroků.

Krok 1. Otevřete Keeper a vytvořte si účet, pokud neexistuje, jinak se přihlaste ke svému stávajícímu účtu.

Krok 2. Jakmile se přihlásíte, podívejte se do pravého horního rohu a uvidíte záložku „Další možnosti“. Vyberte tuto možnost. Nyní uvidíte možnost "Importovat", můžete tuto možnost vybrat.

keeper import

Krok 3. Nyní zde máte také možnost importovat přímo z webového prohlížeče. Nyní vyberte "Textový soubor (.csv)" a vložte soubor csv do požadovaného pole. V závislosti na datech csv to okamžitě importuje váš csv.

keeper drop file

Bonusové tipy: Jak spravovat heslo v iPhone nebo iPad

V neposlední řadě, pokud byste chtěli najít a exportovat heslo Wi-Fi, obnovit heslo webu a aplikace, najít heslo k poštovnímu účtu, obnovit přístupový kód času obrazovky, zobrazit informace o kreditní kartě a heslu Apple ID, PassFab Správce hesel pro iOS je vaše nejlepší volba.

export ios password

souhrn

Hesla jsou jediným klíčem, který chrání hackera před vašimi důvěrnými informacemi. To je důvod, proč by to mělo být silné a tajné. Ztráta paměti vám umožní zapomenout vaše hesla. Správci assword nyní usnadnili život, protože ukládají vaše přihlašovací údaje a umožňují vám přihlášení jedním klepnutím. Po importu CSV důrazně doporučujeme smazat soubory CSV exportované z různých správců hesel, protože obsahují nechráněná data. Nikomu jej neposílejte, nenahrávejte na internet ani jej nenechávejte v místním úložišti.