Musíme zabezpečit naše zařízení, abychom zachránili důležité soubory a soukromá data, protože žijeme v této moderní technologické době. iPhone poskytuje svým uživatelům ochranu jejich zařízení pomocí šifrovaného hesla. Svá data a soubory si můžete uložit na svůj iPhone, protože ochrana heslem Apple je skutečný problém. Když se zaregistrujete do jakékoli služby na webu nebo v aplikacích, vytvoříte si heslo pro svůj účet. Je však třeba poznamenat, že safari, který je výchozím prohlížečem pro iPhone, neukládá hesla účtů. Jak uložit hesla na iPhone? To je první otázka, která vás napadne.

password not saved

Protože vaše hesla nebudou uložena ve vašem iPhone, je možné, že zapomenete heslo ke svému účtu a může být obtížné jej obnovit. Existují některé aplikace pro spořič hesel vytvořené vývojáři softwaru třetích stran, ale je těžké někomu věřit, když jsou vaše osobní údaje na lince. Pro tento účel iPhone poskytuje zařízení iCloud Keychain. Když toto v nastavení zapnete, můžete vytvářet a ukládat hesla. Chcete-li jej zapnout, přejděte do Nastavení > {vaše jméno} > iCloud > Klíčenka.

Nyní, když si vytvoříte účet a zadáte heslo. Heslo si můžete uložit a při příštím přihlášení se automaticky vyplní. Můžete si také vytvořit účet s navrženým heslem, které je ve výchozím nastavení jedinečné a složité, ale zároveň silné. Uložte heslo, když budete požádáni. Díky tomu, i když si heslo nepamatujete, bude automaticky vyplněno, což vám ušetří potíže.

Část 1. Jak najít své uložené heslo na iPhone

Pokud jste z bezpečnostních důvodů nezapnuli možnost automatického vyplňování hesla, musíte heslo napsat při každém přístupu k účtu. Uložená hesla iPhone uložená lze nalézt. Existují různé způsoby, jak najít uložená hesla.

1. Najděte hesla na iPhone

Krok 1: Přejděte do Nastavení > Účty a hesla.

Krok 2: Klepněte na Hesla aplikací a webových stránek.

Krok 3: Proveďte ověření pomocí Touch ID nebo PIN (pokud nepoužíváte Touch ID).

Krok 4: Vyhledejte webovou stránku a klepnutím na ni zobrazte uživatelské jméno a heslo.

Krok 5: Zde si také můžete zkopírovat heslo.

2. Najděte hesla na jiných zařízeních iOS

Pokud používáte iCloud Keychain, pak má vestavěné synchronizační zařízení. Pokud tedy máte více zařízení s iCloud Keychain, vaše hesla a informace o účtu budou uloženy a synchronizovány s ostatními zařízeními.

Krok 1: Otevřete Safari.

Krok 2: Klikněte na Předvolby a poté na Hesla.

Krok 3: Vyhledejte a vyberte webovou stránku pro zobrazení hesla.

Krok 4: Chcete-li zobrazit heslo, vyberte „Zobrazit hesla“.

Krok 5: Budete vyzváni k zadání hesla pro Mac. Zadejte jej a uvidíte heslo.

Část 2. Jak obnovit své uložené heslo

Pokud jste nastavili iCloud Keychain jako spořič hesel, budete moci najít a zobrazit všechny informace o účtech a hesla. Někdy se však stane, že iCloud Keychain není synchronizovaný, takže nebudete moci najít a zobrazit heslo. Někdy mohou přihlašovací údaje iCloud Keychain bez jakéhokoli důvodu ztraceny. Safari tedy nebude moci získat hesla.

Pokud se vám tedy nelíbí nekonzistence iCloud Keychain, měli byste vyzkoušet nejlepší aplikaci pro ukládání hesel na iPhone. PassFab Správce hesel pro iOS jste jedním ze všech řešení pro ukládání a zabezpečení hesel na iPhone. Můžete najít všechna uložená hesla, která byla kdy použita na vašich zařízeních. Můžeš:

  • Najděte heslo Wi-Fi
  • Zobrazit heslo k e-mailovému účtu
  • Zobrazit informace o kreditní kartě
  • Export hesla do CSV
  • Načíst heslo webu a aplikace
  • Zobrazit Apple ID a heslo
  • Obnovení hesla pro čas u obrazovky

Pomocí správce hesel pro iOS můžete získat zpět ztracené heslo pro iOS v pouhých 3 jednoduchých krocích. Tento software je hodnocen jako nejlepší správce hesel. Můžete snadno najít, zobrazit, exportovat a spravovat všechna hesla pro iPhone nebo iPad. Postupujte podle níže uvedených kroků a získejte heslo pro svůj iPhone nebo iPad.

Krok 1: Stáhněte a nainstalujte iOS Password Manager.

Krok 2: Spusťte software. Připojte své iOS zařízení k počítači.

connect device

Krok 3: Pokud jste zařízení připojili k počítači poprvé, zobrazí se výzva. Klepněte na „Důvěřovat“ na svém iPhonu nebo iPadu. Pokud je váš telefon chráněn heslem, odemkněte telefon, aby bylo navázáno spojení.

unlock device

Krok 4: V dalším okně klikněte na tlačítko "Spustit skenování". Budete vyzváni k dalšímu oknu.

start scan

Krok 5: Správce hesel iOS vás požádá o zadání záložního hesla, pokud nějaké máte.

enter backup password

Krok 6: Když zadáte heslo pro zálohu, proces začne načítat heslo. Bude analyzovat a skenovat informace o hesle ve vašem zařízení. Dokud proces stále není dokončen, neměli byste svůj iPhone nebo iPad odpojovat.

scan

Po skenování zobrazí všechna hesla pro účty vašich webových stránek nebo účtů aplikací. Zobrazí se také vaše hesla Wi-Fi, hesla e-mailových účtů, přístupové kódy času obrazovky a informace o kreditní kartě.

V levém podokně jsou zobrazeny všechny kategorie. Můžete vybrat libovolné a zobrazit informace o hesle v této kategorii.

Poznámka: Pokud jste již dříve skenovali své zařízení a nezměnili jste heslo, klikněte po spuštění nástroje na odkaz „Zobrazit předchozí záznamy skenování“ a pokračujte.
view previous scan records

Kliknutím na „Exportovat“ můžete exportovat heslo pro 1Password, Chrome, Dashlane, LastPass, Keeper atd.

export password

Zde je video tutoriál, který můžete použít k odkazování:

souhrn

Takže jste si přečetli celý návod, jak uložit hesla pro váš iPhone nebo iPad? Jak je najít ve svém iOS zařízení? Co dělat, když zapomenete heslo ke svému účtu. Na internetu je k dispozici software třetích stran, ale někdy je to velmi obtížné. Pokud tedy chcete použít jakýkoli softwarový nástroj, pak Vyhledávač hesel pro iOS je nejlepší volbou. Podporuje téměř všechna iOS zařízení. Je rychlý a má interaktivní uživatelské rozhraní.