V této době nebo světě, kde se technologie vyvinula mimo naše myšlenky, je hlavním zájmem bezpečnost. Hesla poskytují zabezpečení vašich osobních údajů. Jsou klíčem k vašim důvěrným informacím. Klíč by tedy měl být pevný a nezlomitelný. Kdykoli se přihlásíme, jsme požádáni, abychom nastavili složité heslo, které obsahuje kombinaci čísel, abeced a speciálních znaků.

Používání stejného hesla znovu a znovu vytváří noční můru, že co když na to někdo přijde, pak vám nezbude nic. Ale zapamatovat si různá hesla k různým účtům je těžké. S touto myšlenkou se snažíte použít více hesel a vést si jejich písemný seznam, který by mohl být snadno prohlédnutelný zvědavýma očima. Toto je situace, kdy Password Safe ukazuje své kouzlo. Password Safe ukládá všechna vaše hesla do databáze, která je dále chráněna hlavním heslem. Podívejte se na článek a dozvíte se více.

Část 1. Jak stahovat a chránit heslo uživatele

Jediné, co si musíte zapamatovat, je hlavní heslo. Můžete vytvořit více databází pro různé účely. Pokud například chcete rozlišovat mezi oficiálními přihlašovacími údaji a osobními, můžete vytvořit dvě samostatné databáze. Přestože jsou obě databáze nezávislé a přesouvají se z počítače na počítač, obě jsou chráněny jedním hlavním klíčem. Tento hlavní klíč se používá k šifrování vašich přihlašovacích údajů. Pokud jste s Password Safe noví, nemějte obavy, přístup a použití je snadné. Stačí vytvořit databázi a zvolit hlavní heslo. Stáhněte si program a postupujte podle níže uvedeného postupu:

Krok 1: Vytvořte databázi buď kliknutím na "Nová databáze" v dialogovém okně Bezpečná kombinace nebo ze Soubor > Databáze při spuštění programu.

safe combination entry

Krok 2: Budete požádáni o výběr názvu databáze. Ve výchozím nastavení je to "pwsafe.psafe3", ale pokud chcete, můžete to změnit.

choose database

Krok 3: Po vytvoření databáze budete požádáni o nastavení hlavního hesla.

choose master key

Jakmile si vyberete heslo, jste připraveni uložit všechna hesla. Password Key běží jako proces na pozadí, kdykoli budete chtít získat přístup, můžete jej získat. Existují dva způsoby, jak používat přihlašovací údaje z Password Safe:

  • Přihlašovací údaje můžete zkopírovat do schránky kliknutím pravým tlačítkem na uživatelské jméno.
  • Nebo můžete použít funkci automatického vyplňování k automatickému vyplnění uživatelského jména a hesla.

Část 2. Jak zkontrolovat, zda je vaše heslo bezpečné

Po použití kombinace abeced, číslic a speciálních znaků v hesle si stále nejste jisti silou svého hesla, zbývají vám dvě možnosti. Buď můžete použít online nástroje ke kontrole síly hesla, což se nedoporučuje kvůli vašim důvěrným údajům, nebo můžete použít správce hesel pro iOS. Správce hesel pro iOS je nástroj, který přichází se 7 jedinečnými a neuvěřitelnými funkcemi:

1. Najděte heslo Wi-Fi

2. Získejte heslo pro web a aplikaci

3. Zobrazit heslo k e-mailovému účtu

4. Ukažte Apple ID a heslo

5. Zobrazte informace o kreditní kartě

6. Obnovení hesla pro čas obrazovky

7. Exportujte heslo do CSV

Všechny tyto funkce jsou součástí jednoho balíčku správce hesel pro iOS. Díky funkci obnovení hesla jej lze také použít ke kontrole síly hesla. Přestože heslo pro iOS poskytuje 100% výsledek obnovení, stále existuje výjimka. Obnovení složitého nebo komplikovaného hesla zabere čas. Pokud však iOS Password Manager nedokáže uhodnout vaše heslo, znamená to, že vaše heslo je neprolomitelné. Můžete jej použít kdekoli, aniž byste museli přemýšlet.

Část 3. Jak obnovit zapomenuté heslo pro iOS

Zabezpečení iPhone je preferováno více, pokud jde o vaše důvěrná data. Pokud si nepamatujete heslo Wi-Fi svého iPhonu nebo iPadu nebo se nemůžete přihlásit na web z iPhonu nebo iPadu nebo jste ztratili heslo Apple ID, nedělejte si starosti Správce hesel PassFab iOS je řešením všech vašich problémů. S PassFab iOS Password Manager není obnovení ztraceného hesla velký problém. Dokonce i váš přístupový kód pro čas u obrazovky lze obnovit z iOS Password Manager.

Zde je podrobný průvodce používáním PassFab iOS Password Manager:

Krok 1: Stáhněte si PassFab iOS Manager, nainstalujte program.

Krok 2: Připojte své zařízení Apple, pro které je třeba obnovit heslo, a spusťte program.

connect device

Krok 3: Na vašem zařízení se zobrazí vyskakovací okno, vyberte tlačítko „Důvěřovat“ a pokračujte.

unlock device

Krok 4: Poté, co program rozpozná vaše zařízení, klikněte na tlačítko „Spustit skenování“.

start scan

Pokud jste nastavili záložní heslo, program se na něj zeptá.

enter backup password

Krok 5: Po ověření vašeho záložního hesla se spustí skenování. Bude to chvíli trvat v závislosti na složitosti vašeho hesla.

scan

Po úspěšném skenování se zobrazí seznam všech hesel připojených k vašemu účtu. Na levém navigačním panelu budou všechna tato hesla spojena do skupin. Klikněte na Apple ID a zobrazí se vám heslo vašeho Apple ID.

apple id

Tady příběh nekončí, můžete si také vytvořit excelový list pro všechna vaše hesla. Vpravo dole je tlačítko "Export", které vygeneruje csv pro vaše hesla a můžete je uložit pro budoucí použití.

souhrn

Takto si pamatujete svá složitá hesla. Tato situace také ukazuje důležitost správců hesel. Rušný život vám umožní zapomenout na mnoho důležitých věcí, dokonce i na vaše hesla. Pomocí správce hesel je tedy všechny uložte. Ale pokud stále zapomínáte, pak jediným řešením vašeho problému je použití vyhledávač hesel . Pomůže vám to celý život při obnově a zapamatování hesel.