Nezáleží na tom, zda již nemáte přístup k e-mailovému účtu nebo telefonnímu číslu, které jste použili k vytvoření účtu. Stále můžete použít několik technik, jak získat svůj účet zpět, protože Facebook přijal opatření, aby zajistil, že skutečný vlastník účtu k němu bude mít přístup v případě, že byl přístup náhodně ztracen.

Část 1: Proč chcete najít účet na Facebooku?

Může existovat několik důvodů, proč budete muset obnovit své heslo k Facebooku. Může to být jednoduše proto, že jste zapomněli své heslo nebo že jste si heslo uložili do nějakého zařízení, které jste dříve používali, a ztratili jste přístup k tomuto účtu a heslu poté, co jste přešli na nové zařízení a staré zahodili.

Důvod může být samozřejmě horší a můžete zjistit, že někdo hacknul váš účet a musíte podniknout další kroky, abyste jej získali zpět. Chcete-li svůj účet zabezpečit, můžete použít funkce jako dvoufázové ověření, ale ne každý o těchto možnostech uvažuje, než o svůj účet přijde.

Část 2: Jaký e-mail a heslo mohu použít jako výchozí, když zapomenu heslo

Když jste zapomněli své heslo k Facebooku, možná ho budete chtít obnovit pomocí výchozího e-mailu nebo hesla. Jaký e-mail a heslo tedy mohu použít jako výchozí, když jsem zapomněl heslo? Odpověď zní: pro váš Facebook neexistuje žádný výchozí e-mail nebo heslo. Jediné, co máte, je e-mail a heslo používané k přihlášení.

Pokud jste tedy zapomněli svůj účet nebo heslo na Facebooku, pokračujte ve čtení, abyste našli řešení.

Část 3: Jak najít nebo obnovit heslo k účtu Facebook

Způsob 1. Najděte můj účet na Facebooku přes oficiální stránky Facebooku

Přestože Facebook nabízí širokou škálu možností obnovení zálohy, může být pro vás obtížné najít a obnovit svůj účet na Facebooku, pokud jste nenastavili jednu z těchto možností obnovení. Existují však kroky, které můžete podniknout, abyste svůj účet získali zpět, a chystáte se tyto kroky přečíst.

Pokud máte přístup k výše uvedeným položkám, bude pro vás snazší najít svůj účet na Facebooku a obnovit jej.

Krok 1 : Facebook potřebuje, abyste v první řadě našli a identifikovali účet. Chcete-li to provést, musíte přejít na stránku obnovení Facebooku zadáním „https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover“ do vyhledávacího pole. Zadejte svou e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, abyste našli svůj účet. Můžete zde také zadat své uživatelské jméno a vyhledat svůj účet, ale abyste mohli později obdržet kód pro obnovení, musíte mít přístup ke svému e-mailovému účtu nebo telefonnímu číslu.

find your facebook account

Krok 2 : Jakmile se vám podaří najít svůj účet, klikněte na něj. Budete dotázáni, zda chcete obdržet kód pro obnovení na váš e-mail nebo telefonní číslo. Pro potvrzení klikněte na „pokračovat“.

send code via email in order to find facebook account

Krok 3 : Kód obdržíte na svůj e-mailový účet nebo číslo. Zadejte tento kód na stránce obnovení Facebooku a stiskněte „Pokračovat“. Váš účet bude obnoven a budete dotázáni, zda si přejete nastavit nové heslo. Pokud byl váš účet napaden hackery, musíte si změnit heslo a nastavit silnější, aby k němu hackeři v budoucnu neměli snadný přístup.

enter security code to recover facebook account

Nemusí být tak snazší získat svůj účet zpět, pokud nemáte přístup k výše uvedeným věcem, ale stále je možné obnovit svůj Facebook účet bez e-mailu a telefonního čísla, pokud podniknete správné kroky.

Krok 1 : Najděte svůj účet pomocí výše uvedené metody a opakujte krok 1 z předchozí části, ale klikněte na „Už k nim nemáte přístup?“ možnost v levém dolním rohu stránky namísto kliknutí na „pokračovat“, když jste dotázáni, zda chcete obdržet kód pro obnovení na svou e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Budete požádáni o zadání nové e-mailové adresy nebo telefonního čísla, aby je Facebook mohl použít k tomu, aby vám pomohl obnovit váš účet. Poté stiskněte „Pokračovat“.

recovery address to find facebook account

Krok 2 : V tomto kroku budete potřebovat pomoc svých tří důvěryhodných kontaktů, které jste si na Facebooku nastavili, protože budou dostávat kódy a zadáním těchto kódů můžete obnovit svůj účet.

trusted contacts to recover fb account

V případě, že jste tuto možnost důvěryhodných kontaktů nenastavili, budete muset odpovědět na bezpečnostní otázky kladené Facebookem k ověření vaší identity. Můžete získat možnost nastavit si nové heslo hned poté a váš účet bude obnoven nebo vás Facebook může požádat, abyste počkali 24 hodin na potvrzení vaší identity a poté byste svůj účet získali zpět.

Způsob 2. Jak obnovit Facebook heslo bez e-mailu a telefonního čísla

Pokud jste uživatelem iPhone a zapomněli jste heslo k účtu, můžete jej snadno najít zpět a použít jej k obnovení účtu pomocí PassFab iOS Password Manager . Namísto zdlouhavého procesu stačí použít tento užitečný nástroj a svůj účet obratem získáte zpět.

Krok 1 : Nejprve připojte svůj iPhone k systému s programem PassFab iOS Password Manager a spusťte program.

connect device in passfab ios password manager

Krok 2 : Spusťte skenování kliknutím na možnost na obrazovce.

start scan in passfab ios password manager

Krok 3 : Zobrazí se vám informace o vašem heslu. Přejděte do sekce „Heslo webu a aplikace“ a podívejte se na své heslo k Facebooku.

website app password in passfab ios password manager

Krok 4 : Kliknutím na tlačítko exportovat exportujete požadované heslo. Poté jej můžete použít k obnovení svého účtu na Facebooku.

export password in passfab ios password manager

Způsob 3. Jak obnovit účet FB přes prohlížeč Chrome

Pokud jste si někdy uložili svůj účet Facebook a heslo do prohlížeče Chrome a nyní jste je zapomněli, můžete si uložená hesla zobrazit v prohlížeči Chrome, abyste je získali zpět, abyste se mohli přihlásit k Facebooku i z jiných zařízení.

Krok 1 : Otevřete prohlížeč Chrome a do adresního řádku zadejte „chrome://settings/passwords“. Zobrazí se seznam všech vašich uložených účtů. V části „uložená hesla“ klikněte na symbol vedle hesla a vyberte „podrobnosti“.

manage passwords of your facebook account

Krok 2 : Zobrazí se okno, ve kterém můžete kliknutím na tlačítko oka zobrazit své heslo k Facebooku.

password details of your facebook account

Případně, pokud jste ztratili svůj účet, můžete podle aktualizace od Facebooku použít svůj prohlížeč k obnovení hesla bez jakéhokoli ověřování, pokud se jedná o prohlížeč, který často používáte k přihlášení na Facebook. Zkuste se s ním znovu přihlásit a Facebook vám po identifikaci vašeho prohlížeče/zařízení umožní resetovat heslo.

Abych to shrnul

V dnešní době není nemožné najít a obnovit svůj účet na Facebooku s tolika dostupnými metodami. Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle výše uvedených kroků a některé metody by pro vás jistě fungovaly. Také z výše uvedených metod je nástroj pro správu hesel pro iOS z PassFab je vaše nejlepší volba.