V tomto článku najdete několik metod, které vám mohou pomoci opravit „Google Chrome se pokouší zobrazovat hesla. Chcete-li tento problém povolit, zadejte heslo systému Windows. Najdete zde také důvody, proč toto okno vyskakuje na prvním místě. Obvykle se uživatel může setkat s tímto problémem, když se snaží zobrazit uložená hesla v prohlížeči Chrome. Lze to však snadno vyřešit během několika minut pomocí několika jednoduchých kroků.

Google Chrome is Trying to Show Passwords. Type your Windows Password to allow this

Proč Google Chrome stále požaduje heslo?

Všechny oblíbené prohlížeče včetně Google Chrome umožňují svým uživatelům ukládat hesla pro různá přihlášení k účtům a webům. To uživatelům ušetří čas, když se pokoušejí přihlásit k nějakému účtu, protože nemusí ručně zadávat heslo. Kromě toho si jej také nemusí pamatovat, jakmile zadají heslo a povolí Chromu jej uložit.

Co když ale zapomenete heslo k některému účtu a chcete se přihlásit pomocí jiného zařízení? Pokud jste si již heslo uložili do svého prohlížeče, můžete jednoduše přejít na uložená hesla a Google Chrome vám zobrazí heslo, které potřebujete. V některých případech však, když se lidé pokusí zobrazit svá uložená hesla, Chrome zobrazí okno s výzvou k zadání hesel systému Windows, aby se zobrazila hesla, která jste uložili.

Tato funkce je přidána z bezpečnostních důvodů, aby nesprávná osoba nemohla získat přístup k heslům vašeho účtu. Někteří uživatelé Windows se také setkali s tímto problémem, kdy je Chrome žádá o zadání hesla Windows, i když jejich počítač není chráněn žádným heslem. Tento problém můžete také snadno vyřešit, pokud budete postupovat podle několika jednoduchých kroků.

Google Chrome se pokouší zobrazit hesla, jak to opravit

Oprava 1. Zadejte Správné heslo systému Windows

V případě, že jste již svůj počítač ochránili heslem, můžete jej jednoduše zadat, abyste viděli uložená hesla následujícím způsobem:

Krok 1: Po otevření prohlížeče Chrome, který se skládá ze tří svislých teček v pravém horním rohu, stiskněte tlačítko „nabídka“. V rozevírací nabídce klikněte na „Nastavení“. Nastavení můžete otevřít také zadáním „chrome://settings“ do vyhledávacího pole.

settings

Krok 2: Jednoduše klikněte na „Hesla“ pro přístup k seznamu uložených hesel.

passwords

Krok 3: Zobrazí se vám seznam hesel, která jste si uložili do prohlížeče, ale tato hesla nebudou viditelná. Uvidíte název webu, uživatelské jméno a tečkovaný tvar vašich hesel. Chcete-li zobrazit požadované heslo, klikněte na tlačítko „oko“ hned vedle něj.

saved passwords

Krok 4: Zadejte heslo nebo PIN uživatelského účtu Windows, který používáte, a vaše požadované heslo se vám zobrazí.

windows security

V případě, že jste na svém uživatelském účtu Windows nenastavili heslo, může se jednat o chybu Google a lze ji vyřešit během několika minut.

Krok 1: Za tímto účelem budete muset nejprve nastavit heslo na vašem počítači, protože jej ještě nemáte. Otevřete „Ovládací panely“ ze spouštěcí nabídky a přejděte přímo na „Uživatelské účty“.

user accounts

Krok 2: Klikněte na „Provést změny mého účtu v nastavení počítače“ a přejděte na „Možnosti přihlášení“.

sign in

Krok 3: Stiskněte „Přidat“ pod možností hesla a dvakrát zadejte heslo, než vyberete nápovědu a kliknete na „Dokončit“.

finish

Krok 4: Když se zobrazí okno „Chrome se pokouší zobrazit hesla“, zadejte toto heslo. Poté v prohlížeči Chrome deaktivujte funkci, která vyžaduje zadání hesla systému Windows pro zobrazení uložených hesel pomocí možnosti Zakázat opětovné ověření správce hesel a znovu spusťte prohlížeč.

chrome flags

Nyní můžete také zakázat heslo k uživatelskému účtu Windows a problém bude vyřešen.

Oprava 2. Resetujte heslo Windows pomocí 4WinKey

V nejhorším případě můžete mít hesla svých účtů uložená v prohlížeči zamčeného počítače, jehož heslo pro Windows jste zapomněli. Ale i v takovém případě můžete používáním ušetřit čas PassFab 4WinKey pro resetování hesla. Postupujte podle jednoduchých kroků uvedených níže a program tuto práci provede během okamžiku.

Krok 1: Stáhněte si PassFab 4WinKey na jiný PC/Mac a spusťte jej. Uvidíte různé možnosti pro spouštěcí médium, které chcete použít. Můžete si vybrat kterýkoli z nich, nejlépe USB disk. Data na vybraném disku budou odstraněna.

chooose usb in passfab 4winkey

Krok 2: Software začne vypalovat disk a vy budete moci vidět průběh na obrazovce.

burn disk in passfab 4winkey

Krok 3: Nyní vezměte tento disk nebo jednotku a vložte jej do uzamčeného počítače, jehož heslo jste zapomněli. Stiskněte „F12“ nebo tlačítko „Esc“ pro vstup do spouštěcí nabídky při restartování. Nyní vyberte spouštěcí jednotku, která je dříve vypálenou, a poté nabídku opusťte.

boot from usb in order to use passfab 4winkey

Krok 4: Nyní se váš systém restartuje. Z rozhraní vyberte systém, který potřebujete resetovat, a po výběru účtu hosta, Microsoftu nebo administrátora, který chcete provozovat, vyberte možnost resetování hesla účtu.

reset password in passfab 4winkey

Krok 5: Budete požádáni o zadání nového hesla a klikněte na „Další“. Restartujte systém a odemkněte jej pomocí nového hesla.

enter password in passfab 4winkey

Závěrečná slova

Tímto způsobem můžete vyřešit problém „google chrome se snaží zobrazovat hesla“, aniž byste přišli o svá data. Pokud nechcete, aby se toto okno ověřování znovu zobrazovalo, můžete také jednoduše změnit nastavení v prohlížeči Chrome.

Nejčastější dotazy o heslu Windows pro heslo Chrome

Q1. Proč v prohlížeči Chrome nevidím svá uložená hesla?

Může k tomu dojít v důsledku nastavení zabezpečení prohlížeče Chrome, která vyžadují, abyste zadali heslo systému Windows, abyste viděli uložené heslo. Pokud nemáte heslo Windows, může to být způsobeno nějakou závadou.

Q2. Jak zabráním tomu, aby Chrome požadoval heslo?

Pomocí funkce „Zakázat opětovné ověření správce hesel“ v příznacích Chromu můžete zabránit tomu, aby Chrome žádal o heslo výše uvedeným způsobem.

Q3. Mohu ručně přidat heslo, které si Chrome zapamatuje?

Neexistuje způsob, jak to udělat bez použití softwaru třetí strany, ale pokud povolíte funkci „Nabízet uložení hesel“ v nabídce hesel, webové stránky se vás zeptají, zda chcete uložit své heslo pro přístup k nim. Pokud chcete být požádáni o uložení hesla, odstraňte web ze seznamu „Nikdy neukládat“.

Q4. Jsou uložená hesla v Chrome bezpečná?

Chrome používá Data Protection API (DPAPI) k šifrování a ukládání vašich hesel z bezpečnostních důvodů, takže by bylo spravedlivé říci, že uložená hesla v Chrome jsou do určité míry bezpečná.