V dnešní době většina z nás ukládá dokumenty, obrázky, videa nebo jakékoli jiné důležité soubory do notebooků nebo stolních počítačů. Nastavíme tedy heslo systému Windows, abychom chránili naše soukromí. Důležitou roli v něm hraje administrátorské heslo. Za tímto účelem nám nejprve dejte vědět, co je účet správce.

Umožňuje měnit nastavení zabezpečení, instalovat software, přistupovat ke všem souborům v počítači, provádět systémové změny atd. Umožňuje mít úplnou kontrolu nad operačním systémem. Správci mohou také provádět změny v ostatních uživatelských účtech. Pokud zapomenete heslo správce, znamená to, že všechny tyto funkce již nemůžete používat. Nyní vám tedy poradíme, jak na to obnovit heslo správce snadno.

Část 1. Jak resetovat heslo správce pomocí resetovacího disku

Chcete-li resetovat heslo správce pomocí resetovacího disku, musíte nejprve znát proces vytváření Obnovení hesla systému Windows disk pro odemknutí počítače v případě, že zapomenete heslo. Následují kroky:

Krok 1: Připojte zařízení USB k počítači.

Krok 2: V levé dolní části klikněte na ikonu Windows a ve vyhledávacím poli vyhledejte „reset“ a klikněte na „Vytvořit disk pro resetování hesla“.

create reset password disk

Krok 3: Zobrazí se „Průvodce zapomenutým heslem“. V tomto klikněte na „Další“.

Krok 4: Zobrazí se rozbalovací nabídka jednotek na vašem zařízení. Vyberte jednotku USB, kterou jste vložili.

Krok 5: Po dokončení procesu klikněte na „Další“ a poté na „Dokončit“.

password reset disk created

Nyní jsme pochopili, co je disk pro resetování hesla a jak jej vytvořit. Nyní použijeme tento resetovací disk k resetování zapomenutého hesla správce. Následují kroky:

Krok 1: Vložte disk pro resetování hesla (zařízení USB) vytvořený výše do počítače.

Krok 2: V uvítacím okně klikněte po neúspěšném pokusu o přihlášení na odkaz označený „Resetovat heslo“ pod polem pro heslo.

reset windows password

Krok 3: Jakmile se zobrazí Průvodce obnovením hesla, klikněte na tlačítko "Další".

Krok 4: Procházejte a vyberte jednotku, na které se nachází disk pro resetování hesla.

Krok 5: Zadejte své nové heslo a nápovědu k heslu a klikněte na „Další“.

Krok 6: Pokud je proces úspěšný, zobrazí se potvrzovací okno se zprávou "Úspěšně jste resetovali heslo pro tento uživatelský účet." se objeví.

Toto je jedna z jednoduchých metod obnovit zapomenuté heslo . Stejný disk lze použít i v budoucnu a není třeba jej aktualizovat.

Část 2: Jak obnovit heslo v nouzovém režimu prostřednictvím správce

Nouzový režim je režim, který vám umožňuje řešit problémy a získat přístup k uživatelskému účtu v případě, že zapomenete heslo. V tomto režimu lze vyřešit problémy související se systémem narušující normální provoz systému Windows. Níže jsou uvedeny kroky k resetování hesla správce v nouzovém režimu:

Krok 1: Spusťte nebo restartujte počítač se systémem Windows. Před zobrazením obrazovky načítání systému Windows stiskněte klávesu F8, abyste vstoupili do Rozšířených možností spouštění.

advanced boot options windows

Krok 2: Na další obrazovce vyberte „Nouzový režim s příkazovým řádkem“ a stiskněte klávesu Enter.

Krok 3: Po spuštění systému Windows se automaticky spustí příkazový řádek. Do příkazového řádku zadejte „net user“ a stiskněte enter. Zobrazí se všechny názvy uživatelských účtů systému Windows.

user list command prompt

Krok 4: Zadejte „Uživatelské jméno (mezera) Nové heslo“ a stiskněte „Enter“. Po úspěšném dokončení příkazu bylo nové heslo úspěšně resetováno.

Část 3: Jak resetovat heslo správce pomocí PassFab 4WinKey

PassFab 4WinKey je skvělým zachráncem pro ty, kteří zapomněli své heslo pro přihlášení do administrátorského účtu. Je to nejjednodušší software pro obnovu hesla systému Windows. Je to jednoduchý, bezpečný a velmi výkonný nástroj pro reset/odstranění hesla notebooku nebo stolního počítače, odstranění nebo vytvoření účtu ve všech verzích Windows. Když pomocí tohoto nástroje resetujete heslo správce, vaše data jsou absolutně v bezpečí. Následuje podrobný návod k použití tohoto softwaru:

3.1. Jak vytvořit spouštěcí disk pro resetování hesla (USB/CD/DVD)

Krok 1: Stáhněte a nainstalujte PassFab 4WinKey na jiný Windows PC nebo Mac, ke kterému máte přístup.

Krok 2: Vyberte spouštěcí médium (USB/DVD/CD) a klikněte na „Další“.

burn usb successfully

Zde jste úspěšně vytvořili spouštěcí zařízení. Nyní je třeba provést reset hesla podle následujícího průvodce.

3.2. Jeden musí spustit počítač pomocí výše uvedeného spouštěcího zařízení

Krok 1: Vložte spouštěcí USB nebo CD/DVD do uzamčeného počítače se systémem Windows.

Krok 2: Restartujte počítač a stiskněte "F12" nebo "ESC" pro vstup do rozhraní Boot Menu.

Krok 3: Zde najdete seznam možností spouštění, včetně USB/CD/DVD, které jste vložili. Vyberte zařízení, které jste vložili. Stisknutím "Enter" vyberte spouštěcí zařízení.

Krok 4: Jakmile vstoupíte do uzamčeného systému Windows ze spouštěcího disku, objeví se rozhraní pro obnovu hesla. Zde získáte možnost resetování hesla správce.

resjpgdmin password option

3.3. Obnovte heslo systému Windows pro účet správce

Zde je třeba nastavit nové heslo, pokud zapomenete přihlašovací heslo do systému Windows svého zařízení.

Krok 1: Vyberte operační systém Windows a vyberte možnost „Obnovit heslo účtu“.

Krok 2: Vyberte účet správce ze seznamu, název účtu se zobrazí v poli "Uživatelské jméno". Zobrazí se také nové výchozí heslo. Nyní můžete použít výchozí heslo nebo zadat nové heslo do pole „Nové heslo“.

Krok 3: Klikněte na „Další“ a nové heslo se úspěšně resetuje. Kliknutím na "Reboot" restartujte počítač a přihlaste se do Windows pomocí nového hesla.

restart your pc

Zde je výukové video, na které se můžete odkázat:

Závěr

Takže jste se naučili 3 způsoby, jak nyní resetovat heslo správce. Co vás mate, proč jste si vybrali placený nástroj – PassFab 4WinKey? Jen proto, že vám to umožňuje obejít heslo správce Windows 10 ? Ne! Získejte tento nástroj k vyřešení všech problémů s heslem systému Windows.