Uživatelské jméno a heslo mohou pomoci chránit váš počítač před jakýmkoli neoprávněným osobním přístupem. Každý, kdo zná heslo, se může přihlásit pouze do operačního systému. Je však několik věcí, které musíte vědět, než do počítače vložíte uživatelské jméno a heslo, včetně toho, kde najít uživatelské jméno a heslo, jak změnit uživatelské jméno a heslo atd. V tomto článku se dozvíte znalosti o tom, co je moje uživatelské jméno a heslo Windows" a rozšířené čtení o tomto problému.

Co je uživatelské jméno a heslo mého systému Windows?

Když přemýšlíte o uživatelském jménu a hesle, první věc, která vás napadne Jaké je moje uživatelské jméno a heslo pro Windows. Uživatelské jméno a heslo Windows je v podstatě bezpečnostní systém pro váš počítač, který chrání váš počítač před přístupem ostatních a funguje jako trezor, ke kterému má přístup pouze jeho vlastník. Pomáhá udržovat vaše data a informace v bezpečí. Je jednoduchý a snadno se používá.

Vše, co potřebujete, je provést několik kroků, které odpoví, jaké je mé heslo a uživatelské jméno systému Windows. Přihlašovací jméno a heslo je do Windows zavedeno od jeho počátku. Je k dispozici pro všechna aktuálně používaná Windows od Windows 7 do Windows 10.

Jak zjistit uživatelské jméno a heslo systému Windows?

Poté, co víte, co je uživatelské jméno a heslo systému Windows, je dalším krokem, jak je najít. Budete se ptát sami sebe, jaké je moje uživatelské jméno a heslo pro zabezpečení systému Windows. K tomu musíte provést několik jednoduchých kroků. Správné zjištění hesla a uživatelského jména je snadná práce, protože všechna uživatelská jména jasně vidíte na přihlašovací obrazovce. Důraz je však kladen na nalezení nastavení uživatelského jména a hesla.

Když se ke konkrétnímu účtu přistupuje pomocí bezpečnostního hesla, veškerá práce v této relaci se uloží do konkrétního umístění uživatelského jména, které uživatelům zůstává neznámé. Jako uživatel musí znát umístění přihlašovacích údajů systému Windows. To se dozvíte z níže uvedených procesů.

Způsob 1. Najděte uživatelské jméno a heslo systému Windows v Editoru Regedit

Uživatelské jméno a heslo musíte najít v Editoru Regedit, což je výkonný a snadný způsob, jak zjistit, jaké je mé uživatelské jméno a heslo pro Windows 10, stejně jako jiné způsoby. V Editoru Regedit můžete získat přístup k různým konfiguracím pomocí uložených klíčů registru.

 • Chcete-li jej otevřít, zadejte do vyhledávacího pole „Spustit“ „regedit“ a stiskněte klávesu Enter. Tím se otevře Editor systémového registru Windows.
 • Vyhledejte složku „Winlogon“ na pravém bočním panelu a otevřete ji.
 • Poté vyhledejte „DefaultPassword“ a dvakrát na něj klikněte ve vyskakovacím okně.
 • Zde „Value Data“ zobrazuje vaše aktuální uživatelské jméno a heslo.

Způsob 2. Získejte uživatelské jméno a heslo systému Windows pomocí ovládacího panelu

Dalším způsobem je ovládací panel pro zjištění, jaké je uživatelské jméno a heslo mého počítače Windows 10. Zde jsou uložena uživatelská jména a hesla. Chcete-li to najít, postupujte podle následujících kroků:

 • Stiskněte „Windows+R“ a na ploše se objeví dialogové okno „Spustit“.
 • Poté do něj zadejte „cmd“ a otevře se okno příkazového řádku.
 • Zadejte příkaz: rundll32.exe keymgr.dll,KRShowKeyMgr a stiskněte Enter.

Otevře se správce pověření ovládacího panelu, kde je uloženo uživatelské jméno a heslo. Zde se zobrazí již registrované uživatelské jméno a heslo pro váš počítač.

Tento proces je kratší místo toho, abyste museli hodně klikat na otevření ovládacího panelu.

Způsob 3. Poznejte uživatelské jméno a heslo systému Windows pomocí netplwiz

Další informace o tom, jaké je mé uživatelské jméno a heslo pro Windows Windows 10, je použití metody Netplwiz. Jedná se o snadný způsob, jak rychle najít své uživatelské jméno a heslo, aniž byste museli procházet mnoha klikáními a otevíráním souborů.

 • Prvním krokem je stisknutí „Windows+R“. Otevře se vyhledávací pole „Spustit“.
 • Do vyhledávacího pole zadejte „netplwiz“ a klikněte na Enter.
 • Poté se otevře okno „Uživatelské účty“.
 • Zde uvidíte Uživatelé pro tento počítač: Zobrazí se pod ním uživatelé PC a další možnosti jako Přidat, Odebrat, Vlastnosti a Obnovit heslo.
 • Vyberte Uživatel a klikněte na Vlastnosti.
 • Zde v záložce „Obecné“ uvidíte Uživatelské jméno a Celé jméno. Z tohoto pole je můžete změnit.
 • Poté klikněte na „Členství ve skupině“ vedle „Obecné“. Zde uvidíte „Standardní uživatel“, „Správce“ a „Další“, které obsahují seznam všech uživatelů pro váš Windows.

Způsob 4. Najděte uživatelské jméno Windows a resetujte heslo pomocí 4WinKey

PassFab 4WinKey je nástroj, který vám pomůže obnovit ztracená hesla systému Windows. Ztráta hesla může způsobit spoustu problémů. Tento software načítá hesla bez resetování systému Windows. Pokud ztratíte heslo, nemusíte přeinstalovat operační systém.

To pomáhá snadno se přihlásit zapomenutým heslem Windows. Je schopen odemknout všechny možnosti přihlášení pro Windows 10. Podrobný průvodce níže vám pomůže obnovit heslo pomocí PassFab 4WinKey. Budete schopni porozumět tomu, jak resetovat heslo, odebrat účet Windows a vytvořit nový účet pomocí paměťové jednotky, jako je CD/DVD nebo USB.

Krok 1. Vytvořte Windows Password Reset Disk

 • 01 Spusťte software na jiném počítači. Vyberte spouštěcí médium, kterým je vaše CD/DVD nebo USB, a klikněte na „Další“.

  select boot device
 • 02 Software požádá o formátování disku, takže kliknutím na „Další“ přejděte k dalšímu kroku. počkejte několik minut. Poté, co je zařízení vypáleno, musíte počítač odemknout podle pokynů na obrazovce.

  instructions

Krok 2. Spusťte systém Windows z disku CD/DVD nebo USB

V této části povolte zamčený počítač se spouštěným diskem podle následujících kroků:

 • 01 Vložte disk do uzamčeného počítače se systémem Windows. Restartujte tento počítač a stiskněte F12 nebo ESC. Tím se otevře spouštěcí nabídka.
 • 02 V zaváděcí nabídce přejděte na „Boot“ a vyberte vložený disk jako 1. spouštěcí zařízení. Poté klikněte na Uložit a ukončit. Tím se restartuje počítač. Pokud váš počítač běží na UEFI, vyberte „UEFI:[Název disku]“ jako první možnost pro spuštění při restartování počítače.UEFI setting

Krok 3. Zobrazte uživatelské jméno systému Windows a resetujte heslo

Po restartování počítače vyberte systém Windows, který chcete odemknout. Další obrazovka vám ukáže rozhraní PassFab 4WinKey.

 • 01 Vyberte účet hosta nebo účet správce nebo Microsoft. Zvolte "Obnovit heslo účtu".select account for new password
 • 02 Zadejte nové heslo a poté klikněte na „Resetovat“.enter new password
 • 03 Klikněte na „Reboot“ pro restart a přihlášení s novým heslem.reboot

souhrn

Tímto způsobem můžete snadno zjistit, jaké je moje uživatelské jméno a heslo Windows 10 a kde najít své uživatelské jméno a heslo. Také to pomůže pochopit, jak obnovit zapomenuté heslo účtu Windows pomocí PassFab 4WinKey metoda. Tyto kroky lze snadno sledovat a udržet váš počítač v bezpečí před přístupem jakékoli jiné osoby.

Nejčastější dotazy o uživatelském jménu a heslu systému Windows

Q1. Jak najdu své Windows ID?

Stiskněte Window+R na klávesnici. Otevře se dialogové okno Spustit. Zadejte cmd a otevře se příkazový řádek. Napište „whoami“ a stiskněte Enter, zobrazí se uživatelské jméno.

Q2. Jak se přihlásím jako místní uživatel?

Přejděte na začátek a vyberte Nastavení>Účty>Vaše informace. Poté vyberte možnost přihlásit se pomocí místního účtu. Zadejte nové uživatelské jméno a heslo. Poté klikněte na „Další“ a poté na Odhlásit se.

Q3. Jak zjistím název svého počítače bez přihlášení?

Na přihlašovací obrazovce klikněte na CTRL+ALT+DEL. Do pole domény, kam jste vložili uživatelské jméno, zadejte .\. Na přihlašovací obrazovce se bez přihlášení zobrazí název počítače.