Ochrana souboru zip heslem je nejběžnějším prostředkem k zabezpečení souborů. V systému Windows žádná taková vestavěná možnost není soubor zip pro ochranu heslem . Ačkoli systém Windows může vytvořit soubor zip, pro ochranu heslem budete potřebovat software třetí strany. Musíte se divit, který je nejlepší nástroj pro ochranu souboru zip heslem. Vyvinuli jsme seznam několika efektivních a bezpečných softwarů třetích stran, které vám pomohou dosáhnout vašeho cíle.

Metoda 1. Použití 7-Zip k ochraně souboru ZIP heslem

7-ZIP je jedním z těch bezplatných programů třetích stran, které zašifrují váš zip soubor najednou. Můžete si stáhnout 7-zip online, ale ujistěte se, jakou verzi chcete, protože přichází s 32bitovým i 64bitovým OS. Jakmile si stáhnete a nainstalujete 7-Zip do vašeho systému, následující podrobný průvodce vám pomůže ochránit váš ZIP soubor heslem.

 • Krok 1. Klikněte pravým tlačítkem na soubor/soubory, které chcete archivovat a chránit heslem. Nyní klikněte na 7-zip a poté klikněte na „Přidat do archivu“.

  archive with 7-zip
 • Krok 2. Otevře se diagonála. Vyberte název souboru zip. Výchozí formát archivu bude ZIP, ale mezi dostupnými možnostmi můžete přepínat. V pravém dolním rohu budete muset zvolit heslo a poté jej znovu zadat.

  choose password
 • Krok 3. Po zadání požadovaných údajů stiskněte "OK" a spustí se komprese.

  compression start

Doba komprimace a šifrování závisí na velikosti vašich souborů. Větší soubory zaberou více času než obvykle. Soubor zip se objeví ve stejném adresáři, kde je umístěn váš původní soubor.

Metoda 2. Použití WinZIP k přidání hesla do souboru ZIP

WinZIP je další nástroj, který je známý svým vynikajícím prostředkem pro kompresi a šifrování citlivých dat. Je to perfektní volba pro netechnického uživatele, který potřebuje posílat e-mailem důvěrná data přes internet. Nyní, pokud jste si stáhli a nainstalovali WinZip, zašifrujte soubor zip podle níže uvedených kroků.

 • Krok 1. Klikněte pravým tlačítkem na soubory nebo složky, které chcete archivovat a zašifrovat. Nyní klikněte na WinZip a poté klikněte na „Přidat/přesunout do souborů Zip“.

  winzip add files
 • Krok 2. Otevře se nové okno. Nyní zaškrtněte políčko „Šifrovat soubory“ a poté klikněte na tlačítko „Přidat“ na pravé straně.

  Check Encrypt Added files checkbox
 • Krok 3. Zobrazí se varovné okno. Klikněte na "OK". Zde vás WinZip požádá o výběr hesla pro vaše soubory. Zadejte heslo a poté znovu zadejte heslo. Z technik šifrování vyberte 256bitové šifrování, které je ze všech silnější. Nyní klikněte na „OK“.

  winzip enter password

Vaše soubory jsou zabezpečeny heslem. Můžete to zkontrolovat zavřením a opětovným otevřením souboru zip. Při spuštění zašifrovaného souboru zip bude vyžadovat heslo.

Metoda 3. Použití WinRAR k vytvoření souboru ZIP s heslem

WinRAR je další nástroj široce používaný po celém světě pro kompresi a šifrování. Stáhněte si a nainstalujte si WinRAR do svého počítačového systému a pokračujte v průvodci šifrováním souborů:

 • Krok 1. Po instalaci klikněte pravým tlačítkem na soubory nebo složky, které chcete zašifrovat. A z něj vyberte možnost "Přidat do archivu".

  add to archive
 • Krok 2. Nyní vyberte vhodný název pro váš zip soubor, zvolte „.zip“ jako formát archivu a klikněte na tlačítko „Nastavit heslo“ na pravé straně.

  set password
 • Krok 3. Objeví se nové vyskakovací okno. Zadejte heslo, které chcete nastavit, a poté zadejte stejné heslo znovu. Po nastavení hesla klikněte na „OK“.

  enter password
 • Krok 4. Nyní v hlavním okně klikněte na tlačítko "OK" a nechte WinRAR komprimovat a zašifrovat vaše soubory.

  set password

Pokud je velikost vašeho souboru velká, bude komprimace a šifrování nějakou dobu trvat, jinak by měl soubor komprimovat a zašifrovat během několika minut. Můžete to zkontrolovat existujícím a opětovným otevřením souboru zip.

Další tipy: Jak odemknout soubor ZIP chráněný heslem

Před nastavením hesla byste si měli být vědomi technik pro obnovení nebo odemknutí souboru chráněného heslem. Situace nastane, když je váš kolega mimo zemi a chcete získat přístup k jeho/její zašifrovanému souboru a neznáte heslo. V té době nemáte moc času na zkoušení různých metod k odemknutí tohoto souboru. Pouze v této situaci PassFab pro ZIP mohu vám pomoci.

PassFab for ZIP je software třetí strany, který nabízí 100% úspěšnost. Obnoví vaše heslo bez poškození vašich dat. Jeho dešifrovací technika je tak rozsáhlá, že dokáže dešifrovat i soubor chráněný algoritmem AES. PassFab pro ZIP používá tři hlavní techniky, které nabízejí 100% výsledek. Tyto techniky jsou:

 • Brute-force Attack: Vyzkoušejte všechny možné kombinace, což zabere více času.
 • Brute-force with Mask Attack: Přizpůsobte si čísla, symboly, postavy atd.
 • Dictionary Attack: Rychle najděte heslo z vestavěného nebo přizpůsobeného slovníku.

Pokud si nejste vědomi jeho použití, zde je podrobný průvodce, který vám pomůže heslo rychle obnovit:

 • Krok 1. Stáhněte a nainstalujte PassFab pro ZIP z jeho oficiálních stránek. Spusťte PassFab pro ZIP a všechny možnosti se zobrazí před vámi.

  zip password recovery
 • Krok 2. Nyní importujte soubor ZIP chráněný heslem kliknutím na tlačítko „Přidat“.

  import zip
 • Krok 3. Po úspěšném importu vyberte jednu ze tří možností útoku:

  1. Pokud si nepamatujete jediné slovo ze svého hesla, zvolte „Útok hrubou silou“. Vyzkouší všechny možné kombinace hesel.

  2. Zvolte „Brute Force with Mass Attack“, pokud máte nějaké ponětí o svém heslu. Zobrazí se několik možností. Vyberte ty, které jsou relevantní pro vaše ztracené heslo, a klikněte na „OK“.

  3. Pokud máte slovník hesel, zvolte "Dictionary Attack". To často obnoví vaše ztracené heslo. Přidejte slovník a klikněte na "OK".

  Poznámka : pokud zvolíte slovníkový útok, může se zobrazit zpráva „Upgrading the Dictionary Library“. Nebojte se, dokončení bude nějakou dobu trvat.

  import zip
 • Krok 4. Po nastavení všech podrobností na PassFab pro ZIP klikněte na tlačítko "Start" a nechte program obnovit heslo za vás.

  start check
 • Krok 5. Jakmile se program úspěšně ukončí, objeví se úhlopříčka úspěchu spolu s heslem.

  succeed

Závěrečná slova

Takže nyní jste si vědomi obou technik, tzn jak chránit heslem soubor zip a jak odemknout heslem chráněný zip soubor. Každý hledá bezpečnost svých souborů. Všechna výše uvedená řešení jsou testována a bezpečná. Tento software třetích stran, jako je PassFab pro ZIP, nejlepší nástroj pro obnovu hesla zip , také zajišťuje bezpečnost vašich citlivých dat. Nyní, ať už jsou vaše soubory chráněny nebo potřebují ochranu, víte, co dělat.